Skip to content
Rankings
# |
Team |
MP |
W |
D |
L |
F |
A |
G |
P |
1 |
Onhaye |
26 |
20 |
5 |
1 |
61 |
12 |
+49 |
65 |
2 |
Entité Manageoise |
26 |
16 |
6 |
4 |
61 |
25 |
+36 |
54 |
3 |
Crossing Schae… |
26 |
15 |
7 |
4 |
54 |
24 |
+30 |
52 |
4 |
Ostiches |
26 |
14 |
9 |
3 |
39 |
18 |
+21 |
51 |
5 |
Wallonne Ciney |
26 |
13 |
5 |
8 |
57 |
46 |
+11 |
44 |
6 |
Aische |
26 |
11 |
6 |
9 |
46 |
30 |
+16 |
39 |
7 |
Perwez |
26 |
12 |
3 |
11 |
37 |
40 |
-3 |
39 |
8 |
RAS Monceau |
26 |
9 |
7 |
10 |
36 |
35 |
+1 |
34 |
9 |
Belœil |
26 |
10 |
4 |
12 |
43 |
44 |
-1 |
34 |
10 |
Jeunesse Tamines |
26 |
10 |
2 |
14 |
40 |
44 |
-4 |
32 |
11 |
Arquet |
26 |
8 |
7 |
11 |
43 |
42 |
+1 |
31 |
12 |
Braine |
26 |
9 |
4 |
13 |
29 |
29 |
+0 |
31 |
13 |
Jodoigne LS |
26 |
7 |
7 |
12 |
30 |
38 |
-8 |
28 |
14 |
Rapid Symphorinois |
26 |
7 |
5 |
14 |
36 |
45 |
-9 |
26 |
15 |
Flénu |
26 |
7 |
3 |
16 |
35 |
42 |
-7 |
24 |
16 |
Couvin-Mariembourg |
26 |
0 |
0 |
26 |
13 |
146 |
-133 |
0 |
Fixtures
April 6, 2024 |
Eendracht Wervik |
15:00 |
Wielsbeke |
Roeselare Daisel |
16:00 |
HO Kalken |
Erpe-Mere United |
16:00 |
Blankenberge |
Schoonbeek-Beverst |
16:30 |
Zwarte Leeuw |
Diest |
16:30 |
Nijlen |
Eendracht Aalter |
16:30 |
Pepingen-Halle |
Huy |
17:00 |
Seraing II |
Esperanza Pelt |
17:00 |
KFC Turnhout |
Betekom |
17:00 |
Witgoor Sport |
VW Hamme |
17:00 |
Avanti |
Onhaye |
17:00 |
Belœil |
Longlier |
17:00 |
Herstal |
Marloie Sport |
17:00 |
Aywaille |
Sprimont |
17:00 |
Mormont |
Rapid Symphorinois |
17:00 |
Aische |
Wallonne Ciney |
17:00 |
Perwez |
Results
March 24, 2024 |
Avanti |
3 - 2 |
Erpe-Mere United |
Meix-Devant-Virton |
2 - 2 |
Wanze / Bas-Oha |
Herstal |
1 - 1 |
Aywaille |
Raeren-Eynatten |
4 - 1 |
Marloie Sport |
Habay-la-Neuve |
1 - 1 |
Waremme |
Mormont |
2 - 1 |
Longlier |
Seraing II |
7 - 0 |
Gouvy |
Richelle United |
1 - 1 |
Huy |
Belœil |
2 - 1 |
Arquet |
Ostiches |
3 - 1 |
RAS Monceau |
HO Kalken |
3 - 6 |
VW Hamme |
Wielsbeke |
3 - 1 |
Eendracht Aalter |
Roeselare Daisel |
4 - 1 |
Sint-Denijs Sport |
Wambeek-Ternat |
2 - 0 |
Blankenberge |
Pepingen-Halle |
1 - 2 |
Wolvertem Merchtem |
Flénu |
1 - 2 |
Onhaye |
Entité Manageoise |
5 - 1 |
Jeunesse Tamines |
Couvin-Mariembourg |
0 - 6 |
Braine |
Elsautoise |
2 - 2 |
Sprimont |