Skip to content
Rankings
# |
Team |
MP |
W |
D |
L |
F |
A |
G |
P |
1 |
Spartak Varna |
28 |
18 |
3 |
7 |
48 |
21 |
+27 |
57 |
2 |
Septemvri Sofia |
28 |
17 |
6 |
5 |
39 |
21 |
+18 |
57 |
3 |
Montana |
28 |
14 |
8 |
6 |
37 |
24 |
+13 |
50 |
4 |
Marek |
28 |
13 |
11 |
4 |
29 |
20 |
+9 |
50 |
5 |
Dobrudzha 1919 |
28 |
13 |
7 |
8 |
38 |
25 |
+13 |
46 |
6 |
Yantra 2019 |
28 |
12 |
7 |
9 |
34 |
30 |
+4 |
43 |
7 |
Strumska slava |
28 |
11 |
8 |
9 |
26 |
22 |
+4 |
41 |
8 |
Spartak Pleven |
28 |
12 |
5 |
11 |
27 |
26 |
+1 |
41 |
9 |
Ludogorets II |
28 |
10 |
8 |
10 |
32 |
28 |
+4 |
38 |
10 |
CSKA 1948 Sofia II |
28 |
9 |
10 |
9 |
28 |
31 |
-3 |
37 |
11 |
Dunav ot Ruse |
28 |
9 |
9 |
10 |
23 |
30 |
-7 |
36 |
12 |
Litex Lovech |
28 |
9 |
8 |
11 |
22 |
29 |
-7 |
35 |
13 |
Chernomorets B… |
28 |
8 |
9 |
11 |
27 |
32 |
-5 |
33 |
14 |
Belasitsa |
28 |
8 |
7 |
13 |
27 |
28 |
-1 |
31 |
15 |
Sportist Svoge |
28 |
7 |
9 |
12 |
25 |
35 |
-10 |
30 |
16 |
Maritsa Plovdiv |
28 |
8 |
1 |
19 |
23 |
41 |
-18 |
25 |
17 |
Chernomorets B… |
28 |
6 |
6 |
16 |
22 |
42 |
-20 |
24 |
18 |
Bdin |
28 |
4 |
6 |
18 |
12 |
34 |
-22 |
18 |
Fixtures
April 20, 2024 |
Spartak Pleven |
14:00 |
Sportist Svoge |
Chernomorets B… |
14:00 |
Bdin |
Montana |
14:00 |
Belasitsa |
Strumska slava |
14:00 |
Spartak Varna |
Dobrudzha 1919 |
14:00 |
Maritsa Plovdiv |
Litex Lovech |
14:00 |
Chernomorets B… |
April 21, 2024 |
Ludogorets II |
14:00 |
Yantra 2019 |
April 22, 2024 |
CSKA 1948 Sofia II |
14:00 |
Marek |
Septemvri Sofia |
14:00 |
Dunav ot Ruse |
April 27, 2024 |
Bdin |
00:00 |
Litex Lovech |
Sportist Svoge |
00:00 |
CSKA 1948 Sofia II |
Yantra 2019 |
00:00 |
Spartak Pleven |
Chernomorets B… |
00:00 |
Ludogorets II |
Belasitsa |
00:00 |
Chernomorets B… |
Spartak Varna |
00:00 |
Montana |
Marek |
00:00 |
Septemvri Sofia |
Maritsa Plovdiv |
00:00 |
Strumska slava |
Dunav ot Ruse |
00:00 |
Dobrudzha 1919 |
Results
April 16, 2024 |
CSKA 1948 Sofia II |
1 - 1 |
Spartak Pleven |
April 13, 2024 |
Sportist Svoge |
1 - 0 |
Ludogorets II |
Yantra 2019 |
1 - 2 |
Litex Lovech |
Chernomorets B… |
2 - 0 |
Chernomorets B… |
Bdin |
2 - 3 |
Montana |
Belasitsa |
2 - 0 |
Strumska slava |
Marek |
1 - 1 |
Dunav ot Ruse |
Maritsa Plovdiv |
0 - 2 |
Septemvri Sofia |
April 12, 2024 |
Spartak Varna |
2 - 1 |
Dobrudzha 1919 |
April 8, 2024 |
Ludogorets II |
2 - 2 |
CSKA 1948 Sofia II |
April 7, 2024 |
Dobrudzha 1919 |
1 - 0 |
Belasitsa |
April 6, 2024 |
Litex Lovech |
0 - 0 |
Sportist Svoge |
Spartak Pleven |
0 - 0 |
Marek |
Chernomorets B… |
2 - 1 |
Yantra 2019 |
Montana |
2 - 2 |
Chernomorets B… |
Strumska slava |
2 - 0 |
Bdin |
Dunav ot Ruse |
2 - 1 |
Maritsa Plovdiv |
April 5, 2024 |
Septemvri Sofia |
0 - 2 |
Spartak Varna |
April 1, 2024 |
CSKA 1948 Sofia II |
1 - 0 |
Litex Lovech |
Yantra 2019 |
2 - 1 |
Montana |