Skip to content
Rankings
# |
Team |
MP |
W |
D |
L |
F |
A |
G |
P |
1 |
Nesebar |
25 |
19 |
5 |
1 |
79 |
26 |
+53 |
62 |
2 |
Spartak Plovdiv |
25 |
19 |
5 |
1 |
88 |
12 |
+76 |
62 |
3 |
Sayana Haskovo |
25 |
19 |
3 |
3 |
63 |
20 |
+43 |
60 |
4 |
Gigant Saedinenie |
25 |
15 |
5 |
5 |
65 |
28 |
+37 |
50 |
5 |
Dimitrovgrad |
25 |
12 |
8 |
5 |
38 |
25 |
+13 |
44 |
6 |
Zagorets |
25 |
12 |
6 |
7 |
52 |
29 |
+23 |
42 |
7 |
Rozova dolina |
25 |
12 |
2 |
11 |
40 |
30 |
+10 |
38 |
8 |
Botev Plovdiv II |
25 |
11 |
4 |
10 |
55 |
38 |
+17 |
37 |
9 |
Atletik Kuklen |
25 |
11 |
4 |
10 |
43 |
48 |
-5 |
37 |
10 |
Asenovets |
25 |
11 |
3 |
11 |
34 |
44 |
-10 |
36 |
11 |
Rodopa Smolyan |
25 |
11 |
3 |
11 |
49 |
37 |
+12 |
36 |
12 |
Sozopol |
25 |
9 |
8 |
8 |
39 |
28 |
+11 |
35 |
13 |
Lokomotiv Plov… |
25 |
8 |
4 |
13 |
39 |
43 |
-4 |
28 |
14 |
Levski Karlovo |
25 |
8 |
4 |
13 |
42 |
56 |
-14 |
28 |
15 |
Karnobat |
25 |
9 |
0 |
16 |
31 |
60 |
-29 |
27 |
16 |
Yambol 1915 |
25 |
6 |
5 |
14 |
30 |
58 |
-28 |
23 |
17 |
Sokol Markovo |
25 |
6 |
1 |
18 |
26 |
60 |
-34 |
19 |
18 |
Sekirovo |
25 |
5 |
3 |
17 |
27 |
60 |
-33 |
18 |
19 |
Beroe II |
25 |
5 |
1 |
19 |
21 |
73 |
-52 |
16 |
20 |
FK Sliven |
25 |
3 |
4 |
18 |
20 |
106 |
-86 |
13 |
Fixtures
August 12, 2023 |
Sportist G.Toshevo |
14:00 |
Ustrem Donchevo |
August 19, 2023 |
Fratria |
14:00 |
Sportist G.Toshevo |
August 26, 2023 |
Sportist G.Toshevo |
14:00 |
Dorostol Silistra |
Volov Shumen |
14:00 |
Lokomotiv Ruse |
September 2, 2023 |
Benkovski Isperih |
13:00 |
Volov Shumen |
Sportist G.Toshevo |
13:00 |
Chernolomets 1919 |
September 9, 2023 |
Septemvri Tervel |
13:00 |
Sportist G.Toshevo |
Volov Shumen |
13:00 |
Riltsi |
September 16, 2023 |
Ludogorets III |
13:00 |
Volov Shumen |
Sportist G.Toshevo |
13:00 |
Kubrat |
September 20, 2023 |
Volov Shumen |
13:00 |
Cherno more II |
September 23, 2023 |
Volov Shumen |
13:00 |
Ustrem Donchevo |
September 24, 2023 |
Dunav ot Ruse II |
13:00 |
Sportist G.Toshevo |
September 30, 2023 |
Fratria |
12:00 |
Volov Shumen |
Sportist G.Toshevo |
12:00 |
Svetkavitsa Tg |
October 7, 2023 |
Volov Shumen |
12:00 |
Sportist G.Toshevo |
October 14, 2023 |
Sportist G.Toshevo |
12:00 |
Cherno more II |
October 15, 2023 |
Chernolomets 1919 |
12:00 |
Volov Shumen |
October 18, 2023 |
Spartak Varna II |
12:00 |
Volov Shumen |
October 21, 2023 |
Volov Shumen |
12:00 |
Septemvri Tervel |
Results
March 27, 2024 |
Rodopa Smolyan |
3 - 0 |
Atletik Kuklen |
March 24, 2024 |
Ustrem Donchevo |
2 - 2 |
Dunav ot Ruse II |
Sayana Haskovo |
1 - 1 |
Dimitrovgrad |
Lokomotiv Ruse |
0 - 1 |
Spartak Varna II |
Spartak Plovdiv |
5 - 0 |
Asenovets |
Ludogorets III |
3 - 0 |
Svetkavitsa Tg |
Kubrat |
0 - 5 |
Fratria |