Skip to content
Rankings
# |
Team |
MP |
W |
D |
L |
F |
A |
G |
P |
1 |
Étoile Carouge |
24 |
17 |
2 |
5 |
48 |
26 |
+22 |
53 |
2 |
Rapperswil-Jona |
24 |
14 |
3 |
7 |
48 |
31 |
+17 |
45 |
3 |
Paradiso |
24 |
13 |
5 |
6 |
30 |
22 |
+8 |
44 |
4 |
Biel-Bienne |
25 |
13 |
4 |
8 |
47 |
29 |
+18 |
43 |
5 |
Kriens |
25 |
11 |
9 |
5 |
42 |
40 |
+2 |
42 |
6 |
Brühl |
24 |
12 |
3 |
9 |
39 |
37 |
+2 |
39 |
7 |
Cham |
24 |
11 |
5 |
8 |
55 |
43 |
+12 |
38 |
8 |
Delémont |
24 |
11 |
5 |
8 |
41 |
44 |
-3 |
38 |
9 |
Zürich II |
24 |
10 |
4 |
10 |
48 |
39 |
+9 |
34 |
10 |
Breitenrain |
24 |
9 |
7 |
8 |
34 |
40 |
-6 |
34 |
11 |
Luzern II |
24 |
8 |
7 |
9 |
47 |
50 |
-3 |
31 |
12 |
Young Boys II |
25 |
8 |
6 |
11 |
36 |
48 |
-12 |
30 |
13 |
Bavois |
25 |
8 |
5 |
12 |
44 |
44 |
+0 |
29 |
14 |
Bulle |
24 |
6 |
7 |
11 |
34 |
46 |
-12 |
25 |
15 |
St. Gallen II |
24 |
6 |
6 |
12 |
39 |
41 |
-2 |
24 |
16 |
Basel II |
24 |
6 |
5 |
13 |
34 |
47 |
-13 |
23 |
17 |
Team Ticino |
24 |
6 |
3 |
15 |
28 |
50 |
-22 |
21 |
18 |
Servette II |
24 |
3 |
6 |
15 |
35 |
52 |
-17 |
15 |
Fixtures
March 28, 2024 |
Breitenrain |
17:00 |
Paradiso |
March 30, 2024 |
Team Ticino |
14:00 |
Cham |
Basel II |
14:00 |
Bulle |
Luzern II |
15:00 |
St. Gallen II |
Zürich II |
15:00 |
Rapperswil-Jona |
Brühl |
15:00 |
Étoile Carouge |
March 31, 2024 |
Servette II |
13:00 |
Delémont |
April 6, 2024 |
Paradiso |
12:00 |
Luzern II |
St. Gallen II |
12:00 |
Zürich II |
Rapperswil-Jona |
13:00 |
Young Boys II |
Cham |
13:00 |
Biel-Bienne |
Bavois |
13:00 |
Basel II |
Étoile Carouge |
14:00 |
Team Ticino |
Bulle |
14:00 |
Breitenrain |
Kriens |
14:30 |
Servette II |
April 7, 2024 |
Delémont |
11:30 |
Brühl |
Results
March 27, 2024 |
Biel-Bienne |
4 - 0 |
Bavois |
March 23, 2024 |
Kriens |
6 - 2 |
Delémont |
Étoile Carouge |
3 - 2 |
Servette II |
St. Gallen II |
4 - 0 |
Breitenrain |
Bulle |
1 - 0 |
Biel-Bienne |
Cham |
4 - 0 |
Brühl |
Rapperswil-Jona |
2 - 3 |
Luzern II |
Young Boys II |
2 - 0 |
Zürich II |
Bavois |
3 - 1 |
Team Ticino |
Paradiso |
1 - 1 |
Basel II |
March 17, 2024 |
Servette II |
1 - 1 |
Cham |
Biel-Bienne |
1 - 1 |
Paradiso |
Team Ticino |
2 - 1 |
Bulle |
Delémont |
3 - 2 |
Étoile Carouge |
March 16, 2024 |
Zürich II |
1 - 2 |
Kriens |
Brühl |
0 - 2 |
Bavois |
Luzern II |
4 - 1 |
Young Boys II |
Basel II |
2 - 2 |
St. Gallen II |
Breitenrain |
2 - 0 |
Rapperswil-Jona |