Skip to content
Rankings
# |
Team |
MP |
W |
D |
L |
F |
A |
G |
P |
1 |
Zenit |
25 |
15 |
5 |
5 |
44 |
22 |
+22 |
50 |
2 |
Krasnodar |
25 |
14 |
7 |
4 |
41 |
25 |
+16 |
49 |
3 |
Dinamo Moscow |
25 |
12 |
8 |
5 |
42 |
33 |
+9 |
44 |
4 |
Lokomotiv Moscow |
25 |
10 |
11 |
4 |
42 |
34 |
+8 |
41 |
5 |
Spartak Moscow |
24 |
11 |
5 |
8 |
34 |
29 |
+5 |
38 |
6 |
CSKA Moscow |
24 |
9 |
10 |
5 |
44 |
33 |
+11 |
37 |
7 |
Krylya Sovetov |
24 |
10 |
6 |
8 |
42 |
35 |
+7 |
36 |
8 |
Rubin Kazan |
25 |
10 |
6 |
9 |
23 |
30 |
-7 |
36 |
9 |
Rostov |
24 |
9 |
7 |
8 |
36 |
38 |
-2 |
34 |
10 |
Nizhny Novgorod |
25 |
8 |
4 |
13 |
24 |
33 |
-9 |
28 |
11 |
Fakel |
24 |
6 |
8 |
10 |
19 |
27 |
-8 |
26 |
12 |
Orenburg |
25 |
6 |
8 |
11 |
28 |
33 |
-5 |
26 |
13 |
Ural |
24 |
6 |
6 |
12 |
24 |
38 |
-14 |
24 |
14 |
Baltika |
25 |
6 |
5 |
14 |
25 |
31 |
-6 |
23 |
15 |
Akhmat Grozny |
24 |
6 |
5 |
13 |
23 |
37 |
-14 |
23 |
16 |
Sochi |
24 |
4 |
7 |
13 |
26 |
39 |
-13 |
19 |
Fixtures
April 25, 2024 |
Ural |
13:00 |
Rostov |
Fakel |
15:15 |
Krylya Sovetov |
CSKA Moscow |
17:30 |
Spartak Moscow |
Akhmat Grozny |
17:30 |
Sochi |
April 28, 2024 |
Akhmat Grozny |
11:00 |
Nizhny Novgorod |
Spartak Moscow |
13:15 |
Lokomotiv Moscow |
Dinamo Moscow |
16:15 |
Zenit |
Baltika |
18:30 |
CSKA Moscow |
April 29, 2024 |
Krylya Sovetov |
10:00 |
Krasnodar |
Rubin Kazan |
12:15 |
Ural |
Sochi |
14:30 |
Fakel |
Rostov |
16:45 |
Orenburg |
May 4, 2024 |
Orenburg |
14:00 |
Krylya Sovetov |
Krasnodar |
16:30 |
Akhmat Grozny |
May 5, 2024 |
Dinamo Moscow |
13:30 |
Sochi |
Nizhny Novgorod |
16:00 |
Spartak Moscow |
May 6, 2024 |
Ural |
12:45 |
Baltika |
Fakel |
15:00 |
Zenit |
CSKA Moscow |
17:30 |
Rubin Kazan |
Lokomotiv Moscow |
17:30 |
Rostov |
Results
April 24, 2024 |
Krasnodar |
3 - 2 |
Baltika |
Zenit |
0 - 2 |
Rubin Kazan |
Nizhny Novgorod |
2 - 3 |
Lokomotiv Moscow |
Orenburg |
1 - 2 |
Dinamo Moscow |
April 21, 2024 |
Rostov |
1 - 5 |
Spartak Moscow |
Sochi |
2 - 2 |
Ural |
Zenit |
1 - 0 |
Orenburg |
Nizhny Novgorod |
1 - 4 |
Dinamo Moscow |
April 20, 2024 |
CSKA Moscow |
1 - 2 |
Akhmat Grozny |
Baltika |
2 - 1 |
Krylya Sovetov |
Rubin Kazan |
1 - 1 |
Lokomotiv Moscow |
April 19, 2024 |
Krasnodar |
2 - 0 |
Fakel |
April 14, 2024 |
Krylya Sovetov |
2 - 0 |
Rubin Kazan |
Fakel |
0 - 1 |
Rostov |
Ural |
2 - 1 |
Dinamo Moscow |
Orenburg |
3 - 1 |
Nizhny Novgorod |
April 13, 2024 |
Lokomotiv Moscow |
3 - 3 |
CSKA Moscow |
Krasnodar |
1 - 2 |
Zenit |
Akhmat Grozny |
1 - 7 |
Baltika |
Sochi |
1 - 0 |
Spartak Moscow |